V příjenmé atmosféře, za pěkného podzimního počasí proběhl další ročník "Svatováclavského koulení". Nalosované dvojice- " profík+amatér"- hrály systém každý s každým. Zde jsou nejlepší dvojice, kterým předseda oddílu Jirka Ch. předává ceny.

image  image     image
                    1.   Tonda, Láďa V.                          2.   Jirka V. (Špígy), Tonda                                     3.       Míra N., Dan

2.ročník turnaje Clasic Cup- 2012

V sobotu 9.6. proběhl již druhý ročník tohoto turnaje. Stejně jako v loňském ročníku, i letos se hrálo na pískovém chodníku v centru města. Dvojice bojovali systémem- každý s každým a  po sečtení bodů pak bylo stanoveno konečné pořadí takto.

1. Honza Pipta, Jirka Velek st.                    2.  Láďa Velek, Jirka Velek ml.                  3.   Pavel Littman,  MíraNovotný

Clasik cup  - více fotografií z turnaje  2012

27.9. .-3.ročník Svatováclavského koulení

V úterý 27.9. proběhl již 3. ročník Svatováclavského koulení. Tohoto ročníku se zúčastnilo celkem osm dvojic, které spolu bojobaly v "pavouku" sestaveném ředitelem turnaje Jirkou CH. Hrálo se až do pozdních večerních hodin i za umělého osvětlení a vítěžnou dvojicí se nakonec stal sám ředitel turnaje spolu s Mírou Veselým, druhé místo obsadila dvojice Honza Pipta,     a třetí místo patří smíšené dvojici Láďa Velek, Jarka Pešťáková. Jako vždy celý turnaj provázela dobrá nálada a bylo připraveno i chutné občerstvení. Několik fotek z průběhu je v sekci foto.

2.7. 2011- 4. ročník GP Mariánské Lázně

V sobotu 2.7. proběhl  4. ročník turnaje GP, tentokrát s mezinárodní účastí. První boje se odehrály u Ferdinandova pramene, finálové souboje pak v podvečerních hodinách na Hlavní třídě. Domácí klub PK ML, reprezentovali tři tříčlenná družstva ( mužstva) ve složení : -Jirka Velek ml, Láďa Velek, Zdeněk Zámečník- Honza Pipta, Míra Novotný, Pavel Littman- Jirka Chval, Jirka Velek st., Míra Pešťák. Poslední jmenovaná trojice byla příjemným překvapením turnaje. Svými výkony se dokázali pánové  probojovat mezi nejlepší " osmičku". Zde narazili na pozdějšího medailistu Frapeco Praha, čímž jejich spanilá jízda turnajem skončila. V nabité konkurenci se neztratily ani další dvě trojice- Láďa Velek a jeho tým obsadili 20. místo, Honza Pipta se svým týmem skončil na 24. místě. Gratulujeme k umístění  příště to bude lepší. Více obrázků ve foto nebo zde   GP ML 2011 .

1. ročník " mezinárodního" turnaje  Clasik cup

V sobotu 18.6. proběhl první ročník turnaje Clasik cup, který se odehrál na pískovém chodníku před restaurací Clasik v Mariánských Lázních. Původně přislíbilo účast více dvojic, nakonec však mezi sebou bojovaly dvojice čtyři. Jejich urputný boj sledovala i řada náhodných kolemjdoucích, kterým tak přispěli soutěžící k nevšednímu " lázeňskému" zážitku. Více fotek z průběhu dopoledne je ve složce - fotografie.

Konečné pořadí
 1. místo  Jirka Velek ml., Láďa Velek
 2. místo  Jirka Velek st., Pavel Littman
 3. místo   Jirka Chval, Míra Novotný

Klubový turnaj

Odstartovali jsme svůj vlastní ,, klubový turnaj". Hrajeme systém, každý s každým. Hráč může poskočit v žebříčku tím, že vyzve toho, kdo je v tabulce hned nad ním. Pokud vyhraje, posouvá se na jeho místo. Je to turnaj, kterým si nahrazujeme,, nudné" trénování. Pořád je o co hrát, takže : snažte se, ať nejste poslední.

17.11. ,, Otevřený  turnaj"

V odpoledních hodinách jsme se sešli k dalšímu turnaji, který oddíl pořádal. V tento volný den si udělalo čas celkem 14 hráčů a hřáček, kteří byli rozlosováni do dvojic a mohlo se hrát. Systém byl každý s každým, takže se hrálo i za umělého osvětlení. Tentokrát se zúčastnili i hráči z Chebu- Ruda s Alenou. Jak vše skončilo, jak se komu dařilo si můžete prohlédnout zde- Podrobné výsledky  Více foteček v sekci ,, fotografie"

28.10.2010  ,, Říjnové koulení"

Ve sváteční den se sešlo na hřišti celkem 12 hráčů, ze  kterých byly losem určeny dvojice. Ty se pak utkaly ve vzájemných hrách( každá s každou). Po třech hodinách vzájemných bojů byla známa vítězná dvojice. Zvítězila dvojice ve složení Honza P. a Pavel L., kteří prošli celým turnajem bez porážky. Umístění dalších dvojic již tak zajímavé nebylo, proto jej zde neuvádíme. Několik fotek z tohoto dne je ve foto.

28.9.2010  se uskutečnil již druhý ročník Svatováclavského turnaje

Letošní ročník byl hrán systémem každý s každým. Zúčastnění hráči se rozdělili do dvojic a mohlo se začít. Hned v počátečních utkáních se největším favoritům příliš nedařilo, ale tento stav netrval dlouho. Konečné výsledky nikoho nepřekvapily. Ani jedna dvojice neprošla turnajem bez porážky. Nakonec zvítězila dvojice ve složení Honza Pipta a Jirka Velek st. Prohráli pouze jednou. O umístění na 2. - 4. místě rozhodoval počet uhraných ,, dílčích" bodíků, protože všechny tři dvojice měly na svém kontě 3 vítězství a 2 prohry.     Svatováclavský  - fotky z turnaje

27.9.2009 - Svatováclavský turnaj

více fotek  v sekci fotografie     Článek JCH do novin Petanque

Dne 27.9.2009 byl uspořádán 1. ročník Svatováclavského turnaje.Na hřišti za školou se sešlo celkem 14 hráčů a hráček, kteří bojovali ve dvou základních skupinách( každý s každým). Čtyři nejlepší z každé   skupiny postupovali do finálové skupiny, kde se již hrálo systémem KO. Vítězem celého turnaje se stal Jindra, na druhém místě skončil Láďa V. a třetí místo patří Jirkovi V.

Pétanque na jeden den zcela ovládl parky i centrum města         Zveřejněno dne 11. 07. 2008

Pétanque na jeden den zcela ovládl parky i centrum města

Středobodem veškerého pétanqueového dění v České republice se první červencový víkend alespoň na chvíli staly Mariánské Lázně. V rámci bohatého celoročního programu spojeného s oslavou dvousetletého výročí založení města se v sobotu 5. července uskutečnil na pískových cestách v okolí kolonády Ferdinandova pramene turnaj v pétanque trojic - "Grand Prix Mariánské Lázně". Otevřený turnaj pro všechny zájemce o pétanque, historicky první v našem městě, uspořádal Petanque Club Kolová ve spolupráci s městem Mariánské Lázně a Českou asociací pétanque klubů ČAPEK.